Scroll Reveal (7.x-1.1) - en to hr translation catalogue (10 entries)

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: The configuration options have been saved.
hr: Postavke spremljene.

en: True
hr: Istina

en: False
hr: Netočno

en: Bottom
hr: Dno

en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desni

en: All pages except those listed
hr: Sve stranice osim navedenih

en: Only the listed pages
hr: Samo na navedenim stranicama

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hr: Odredite stranice koristeći njihove putanje. Unesite jednu putanju po redu. Znak '*' služi kao nadomjestak. Primjeri putanja su %blog za blog stranicu i %blog-nadomjestak za svaki osobni blog. %front je za naslovnicu.
