Scroll Reveal (7.x-1.1) - en to uk translation catalogue (22 entries)

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: The configuration options have been saved.
uk: Параметри конфігурації були успішно збережені.

en: True
uk: Істина

en: False
uk: Хибність

en: Top
uk: Зверху

en: Default Settings
uk: Базові налаштування

en: Bottom
uk: Знизу

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Activate on specific pages
uk: Активувати на певних сторінках

en: Delete element
uk: Видалити елемент

en: All pages except those listed
uk: Всі сторінки, окрім перелічених

en: Only the listed pages
uk: Тільки перелічені сторінки

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
uk: Вкажіть сторінки, використовуючи шляхи до них. Вводити по одному шляху на рядок. Позначка '*' означає будь-який символ. Приклади шляхів: %blog для сторінки блоґу і %blog-wildcard для кожного з персональних блоґів. %front — головна сторінка.

en: Activate on specific themes
uk: Активувати на певних темах

en: All themes except those listed
uk: Всі теми, окрім зазначених

en: Only the listed themes
uk: Лише зазначені теми

en: Specify in which themes you wish the library to load.
uk: Вкажіть теми, на яких потрібно завантажувати бібліотеку.

en: Themes Visibility
uk: Видимість тем

en: Ease
uk: Ослаблення

en: Ease In
uk: Вхід

en: Ease Out
uk: Вихід
