Search API (7.x-1.0-beta10) - en to fi translation catalogue (129 entries)

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: enabled
fi: käytössä

en: enable
fi: ota käyttöön

en: delete
fi: poista

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Value
fi: Arvo

en: Type
fi: Tyyppi

en: disabled
fi: ei käytössä

en: Description
fi: Kuvaus

en: more
fi: lisää

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: all
fi: kaikki

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Search
fi: Etsi

en: None
fi: Ei mitään

en: none
fi: ei yhtään

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Field
fi: Kenttä

en: True
fi: Tosi

en: False
fi: Epätosi

en: View
fi: Näytä

en: Path
fi: Polku

en: Clear index
fi: Tyhjennä indeksi

en: Options
fi: Valinnat

en: Date format
fi: Päivämäärän muoto

en: Database
fi: Tietokanta

en: Custom
fi: Oma

en: Field name
fi: Kentän nimi

en: Fields
fi: Kentät

en: Is equal to
fi: On yhtä kuin

en: Is greater than or equal to
fi: On suurempi tai yhtäsuuri kuin

en: Is greater than
fi: On suurempi kuin

en: Is not equal to
fi: Ei ole yhtä kuin

en: Count
fi: Laskuri

en: Maximum
fi: Suurin

en: Number of terms
fi: Termien lukumäärä

en: Processors
fi: Prosessorit

en: Unlimited
fi: Rajoittamaton

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Select all
fi: Valitse kaikki

en: String
fi: Merkkijono

en: Save changes
fi: Tallenna muutokset

en: Order
fi: Järjestys

en: Integer
fi: Kokonaisluku

en: false
fi: epätosi

en: true
fi: tosi

en: Save settings
fi: Tallenna asetukset

en: Duration
fi: Kesto

en: Cron limit
fi: Cron-raja

en: Search results
fi: Hakutulokset

en: Your search yielded no results
fi: Haku ei tuottanut tuloksia.

en: First
fi: Ensimmäinen

en: Workflow
fi: Työnkulku

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: any
fi: mikä tahansa

en: Server name
fi: Palvelimen nimi

en: revert
fi: palauta

en: Current search
fi: Nykyinen haku

en: Read only
fi: Vain luku

en: disable
fi: pois käytöstä

en: Remove field
fi: Poista kenttä

en: Decimal
fi: Desimaali

en: Minimum
fi: Pienin

en: Index
fi: Indeksi

en: Add server
fi: Lisää palvelin

en: Server
fi: Palvelin

en: Enter your keywords
fi: Syötä hakusanat

en: contains
fi: sisältää

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Add new field
fi: Lisää uusi kenttä

en: Relevance
fi: Paremmuusjärjestys

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: Custom format
fi: Mukautettu muoto

en: Is not one of
fi: Ei ole yksikään

en: Boolean
fi: Totuusarvo

en: Bundles
fi: Paketit

en: Is one of
fi: On yksi

en: This will override any other link you have set.
fi: Tämä ohittaa kaikki toiset linkit joita olet asettanut.

en: Search index
fi: Haun indeksi

en: Sum
fi: Summa

en: Display all values
fi: Näytä kaikki arvot

en: Hide view / Page not found (404)
fi: Piilota näkymä / Sivua ei löydy (404)

en: Display empty text
fi: Näytä tyhjä teksti

en: Provide default argument
fi: Tarjoa perusargumenttia

en: exposed
fi: näytetty

en: Limit list to selected items
fi: Rajoita lista valittuihin vaihtoehtoihin

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
fi: Mikäli valittuna, käyttäjille näytetään ainoastaan tässä valitut arvot.

en: HTML filter
fi: HTML-suodatin

en: Single term
fi: Yksittäinen termi

en: Multiple terms
fi: Useampia termejä

en: Indexed
fi: Indeksoitu

en: New field
fi: Uusi kenttä

en: Do you really want to delete this server?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän palvelimen?

en: Do you really want to delete this index?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän indeksin?

en: The changes were successfully saved.
fi: Muutokset tallennettu onnistuneesti.

en: Add index
fi: Lisää indeksi

en: Entity ID
fi: Entiteetin ID

en: enabled (!disable_link)
fi: käytössä (!disable_link)

en: Create index
fi: Luo indeksi

en: Database service
fi: Tietokantapalvelu

en: Query type
fi: Kyselyn tyyppi

en: The search found 1 result in @sec seconds. | The search found @count results in @sec seconds.
fi[0]: Haulla löytyi yksi tulos @sec sekunnissa.
fi[1]: Haulla löytyi @count tulosta @sec sekunnissa.

en: Search page
fi: Hakusivu

en: Search pages
fi: Hakusivut

en: Add search page
fi: Lisää hakusivu

en: New field name
fi: Uuden kentän nimi

en: View mode
fi: Näyttötila

en: Delete data
fi: Poista tieto

en: List handling
fi: Listausten käsittely

en: Show first (if present)
fi: Näytä ensin (mikäli tarjolla)

en: Show item count
fi: Näytä tulosten lukumäärä

en: List seperator
fi: Listaeroitin

en: Link this field to its entity
fi: Linkitä kenttä entiteettiinsä

en: Use human-readable name
fi: Käytä ihmisluettavaa nimeä

en: If this is checked, the values' names will be displayed instead of their internal identifiers.
fi: Mikäli valittuna, arvojen nimet näytetään sisäisten tunnisteiden sijaan.

en: (No information available)
fi: (Tietoa ei saatavilla)

en: reset search
fi: Tyhjää haku

en: 1 result found | @count results found
fi[0]: 1 tulos löytyi
fi[1]: @count tulosta löytyi

en: Search page path
fi: Hakusivun polku

en: Aggregation type
fi: Aggregointityyppi
