Search API (7.x-1.0-beta6) - en to ar translation catalogue (57 entries)

en: Save configuration
ar: احفظ الإعدادات

en: enabled
ar: مُفَعَّل

en: enable
ar: تفعيل

en: delete
ar: احذف

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: احذف

en: Operations
ar: العمليات

en: Value
ar: القيمة

en: Type
ar: النوع

en: disabled
ar: مُعَطَّلة

en: Description
ar: الوصف

en: more
ar: مزيد

en: Enable
ar: فَعِّل

en: Disable
ar: عَطِّل

en: Disabled
ar: مُعَطَّل

en: Enabled
ar: مُفَعَّل

en: Overview
ar: عرض عام

en: Edit
ar: حرر

en: Date
ar: التاريخ

en: Search
ar: ابحث

en: None
ar: لا يوجد

en: none
ar: لا يوجد

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Field
ar: الحقل

en: View
ar: عرض

en: Path
ar: المسار

en: Clear index
ar: امسح الفهرس

en: Options
ar: الخيارات

en: Date format
ar: تنسيق التاريخ

en: Custom
ar: مُطَوَّع

en: Processors
ar: المعالجات

en: Unlimited
ar: غير محدود

en: Configuration
ar: الضبط

en: String
ar: المقطع

en: Save changes
ar: حفظ التغييرات

en: Order
ar: الترتيب

en: Integer
ar: عدد صحيح

en: Save settings
ar: احفظ الإعدادات

en: Search results
ar: نتائج البحث

en: Your search yielded no results
ar: لا نتائج لعملية البحث

en: Workflow
ar: سير العمل

en: Revert
ar: استرجع

en: any
ar: أياً

en: revert
ar: استرجع

en: disable
ar: عَطِّل

en: Decimal
ar: عشري

en: Index
ar: الفهرس

en: Enter your keywords
ar: أدخل كلمات البحث

en: Machine name
ar: الاسم البرمجي

en: Add new field
ar: أضف حقلا جديدا

en: Custom format
ar: نسق خاص

en: Boolean
ar: قيمة منطقية

en: Search index
ar: فهرس البحث

en: HTML filter
ar: مرشح إتش.تي.إم.إل

en: New field name
ar: اسم الحقل الجديد
