Search API (7.x-1.11) - en to ka translation catalogue (53 entries)

en: Save configuration
ka: კონფიგურაციის შენახვა

en: enabled
ka: გააქტიურებული

en: enable
ka: ჩართვა

en: Status
ka: სტატუსი

en: Delete
ka: წაშლა

en: Operations
ka: ოპერაციები

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: Type
ka: ტიპი

en: disabled
ka: გამორთულია

en: Description
ka: აღწერა

en: Enable
ka: ჩართვა

en: Disable
ka: გამორთვა

en: Disabled
ka: გამორთულია

en: Enabled
ka: ჩართულია

en: Yes
ka: დიახ

en: No
ka: არა

en: Overview
ka: მიმოხილვა

en: Edit
ka: რედაქტირება

en: Date
ka: თარიღი

en: Search
ka: ძიება

en: None
ka: არცერთი

en: none
ka: არცერთი

en: Name
ka: სახელი

en: Field
ka: ველი

en: All
ka: ყველა

en: Module
ka: მოდული

en: Never
ka: არასდროს

en: Roles
ka: როლები

en: Fields
ka: ველები

en: Is less than
ka: ნაკლებია ვიდრე

en: Is less than or equal to
ka: ნაკლებია ვიდრე ან უდრის

en: Is equal to
ka: უდრის

en: Is greater than or equal to
ka: მეტია ვიდრე ან უდრის

en: Is greater than
ka: მეტია ვიდრე

en: Is not equal to
ka: არ უდრის

en: Count
ka: რაოდენობა

en: Maximum
ka: მაქსიმუმი

en: Processors
ka: პროცესორები

en: Configuration
ka: კონფიგურაცია

en: Save changes
ka: ცვლილებების შენახვა

en: Anonymous
ka: ანონიმური

en: Operator
ka: ოპერატორი

en: Filters
ka: ფილტრები

en: Integer
ka: მთელი რიცხვი

en: Save settings
ka: პარამეტრების შენახვა

en: Duration
ka: ხანგრძლივობა

en: Fixed
ka: ფიქსირებული

en: Revert
ka: დაბრუნება

en: any
ka: ნებისმიერი

en: Seconds
ka: წამი

en: Read only
ka: მხოლოდ წაკითხვა

en: Minimum
ka: მინიმუმი

en: Language neutral
ka: ნეიტრალური ენა
