Search API (7.x-1.19) - en to pl translation catalogue (287 entries)

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: enabled
pl: włączone

en: enable
pl: włącz

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Value
pl: Wartość

en: Is
pl: jest

en: Type
pl: Typ

en: List
pl: Lista

en: disabled
pl: wyłączone

en: Description
pl: Opis

en: Enable
pl: Włącz

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Overview
pl: Przegląd

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Search
pl: Szukaj

en: None
pl: Brak

en: none
pl: brak

en: Name
pl: Nazwa

en: Field
pl: Pole

en: Label
pl: Etykieta

en: True
pl: Prawda

en: False
pl: Fałsz

en: Default
pl: Domyślny

en: View
pl: Widok

en: Total
pl: Razem

en: Exclude
pl: Wyklucz

en: All
pl: Wszystko

en: Date format
pl: Format daty

en: Module
pl: Moduł

en: Always
pl: Zawsze

en: Never
pl: Nigdy

en: Custom
pl: Własne

en: Roles
pl: Role

en: Fields
pl: Pola

en: Is not
pl: Nie jest

en: Is less than
pl: Mniej niż

en: Is less than or equal to
pl: Mniejszy lub równy

en: Is equal to
pl: Równy

en: Is greater than or equal to
pl: Większy lub równy

en: Is greater than
pl: Większy niż

en: Is not equal to
pl: Nie jest równy

en: Count
pl: Liczba

en: Overridden
pl: Nadpisany

en: Maximum
pl: Maksimum

en: Processors
pl: Procesory

en: Transliteration
pl: Transliteracja

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: String
pl: Napis

en: Save changes
pl: Zapisz zmiany

en: Anonymous
pl: Anonim

en: Filters
pl: Filtry

en: Integer
pl: Liczba całkowita

en: false
pl: fałsz

en: true
pl: prawda

en: Save settings
pl: Zapisz ustawienia

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Processor settings
pl: Ustawienia procesora

en: First
pl: Pierwszy

en: Limit
pl: Ograniczenie

en: Granularity
pl: Precyzja

en: Entity
pl: Encja

en: Fixed
pl: Sztywny

en: Revert
pl: Przywróć

en: any
pl: dowolny

en: Days
pl: Dni

en: Months
pl: Miesięcy

en: Server name
pl: Nazwa serwera

en: Hours
pl: Godziny

en: Seconds
pl: Sekundy

en: Facets
pl: Fasety

en: Minutes
pl: Minuty

en: Read only
pl: Tylko do odczytu

en: Excerpt
pl: Fragment

en: disable
pl: wyłącz

en: Remove field
pl: Usuń pole

en: Decimal
pl: Liczba dziesiętna

en: Index
pl: Indeks

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
pl: Należy wprowadzić przynajmniej jedno słowo kluczowe (niewykluczające) składające się z minimum @count znaku(-ów).

en: Add server
pl: Dodaj serwer

en: Server
pl: Serwer

en: Language neutral
pl: Język niesprecyzowany

en: Node access
pl: Dostęp do węzła

en: Years
pl: Lat

en: contains
pl: zawiera

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Item type
pl: Typ pozycji

en: Item language
pl: Język elementu

en: Selection type
pl: Typ wyboru

en: Add new field
pl: Dodaj nowe pole

en: Index name
pl: Nazwa indeksu

en: Relevance
pl: Związek

en: Entity type
pl: Typ encji

en: Is not one of
pl: Żaden z

en: Index immediately
pl: Zindeksuj natychmiast

en: Autocomplete
pl: Autouzupełnianie

en: Bundles
pl: Zestawy

en: Bundle
pl: Zestaw

en: Is one of
pl: Jeden z

en: Search index
pl: Indeks wyszukiwania

en: Configuration status
pl: Status konfiguracji

en: Sum
pl: Suma

en: Cron batch size
pl: Rozmiar porcji crona

en: Display all values
pl: Wyświetl wszystkie wartości

en: Hide view / Page not found (404)
pl: Ukryj widok / Strony nie znaleziono (404)

en: Display empty text
pl: Wyświetl pusty tekst

en: Provide default argument
pl: Dostarcz domyślny argument

en: exposed
pl: udostępniony

en: Limit list to selected items
pl: Ogranicz listę do wybranych elementów

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
pl: Powoduje, że użytkownik może wybrać tylko spośród tych elementów, które zostały wcześniej wskazane.

en: Is all of
pl: Wszystkie z

en: Is none of
pl: Żaden z

en: Current user's language
pl: Bieżący język użytkownika.

en: Default site language
pl: Domyślny język witryny

en: Dropdown
pl: Lista rozwijana

en: Show hierarchy in dropdown
pl: Drzewko wewnątrz listy rozwijanej

en: Select terms from vocabulary @voc
pl: Wybierz terminy ze słownika @voc

en: Select terms
pl: Terminy

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
pl[0]: Nie udało się odnaleźć terminu @terms
pl[1]: Nie udało się odnaleźć terminów @terms
pl[2]: Nie udało się odnaleźć terminów @terms

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
pl[0]: Nie mogę znaleźć użytkownika: @users
pl[1]: Nie mogę znaleźć użytkowników: @users
pl[2]: Nie mogę znaleźć użytkowników: @users

en: Allow multiple values
pl: Zezwalaj na wielokrotne wartości

en: HTML filter
pl: Filtr HTML

en: Single term
pl: Pojedynczy termin

en: Multiple terms
pl: Wiele terminów

en: Indexed
pl: Zindeksowany

en: is empty
pl: jest pusty

en: More like this
pl: Więcej podobnych

en: New field
pl: Nowe pole

en: Do you really want to delete this server?
pl: Czy naprawdę chcesz usunąć ten serwer?

en: Do you really want to delete this index?
pl: Czy naprawdę chcesz usunac ten indeks?

en: Add index
pl: Dodaj indeks

en: The server was successfully enabled.
pl: Serwer został włączony.

en: The index was successfully enabled.
pl: Indeks został pomyślnie włączony.

en: The index was successfully disabled.
pl: Indeks został wyłączony.

en: URL field
pl: Pole URL

en: Entity ID
pl: ID encji

en: is not empty
pl: nie jest pusty

en: There are no search servers or indexes defined yet.
pl: Nie zdefiniowano jeszcze żadnego serwera wyszukiwań ani indeksu.

en: Enter the displayed name for the new server.
pl: Wpisz wyświetlaną nazwę serwera.

en: Select if the new server will be enabled after creation.
pl: Wybierz jeżeli nowy serwer ma zostać włączony po utworzeniu.

en: Server description
pl: Opis serwera

en: Enter a description for the new server.
pl: Wprowadź opis nowego serwera.

en: Service class
pl: Klasa usługi

en: Choose a service class to use for this server.
pl: Wybierz klasę usługi dla serwera.

en: Choose a service class
pl: Wybierz klasę serwisu

en: Create server
pl: Utwórz serwer

en: Please configure the used service.
pl: Skonfiguruj używaną usługę.

en: The server was successfully created.
pl: Serwer został utworzony.

en: The server could not be enabled. Check the logs for details.
pl: Serwer nie może zostać uruchomiony. Sprawdź logi aby uzyskać więcej szczegółów.

en: enabled (!disable_link)
pl: włącz (!disable_link)

en: disabled (!enable_link)
pl: wyłącz (!enable_link)

en: Service options
pl: Opcje usługi

en: No values were changed.
pl: Żadna wartości nie zostały zmienione.

en: Index description
pl: Opis indeksu

en: Select the server this index should reside on.
pl: Wybierz serwer, na którym ten indeks ma się znajdować.

en: < No server >
pl: < Brak serwera >

en: Create index
pl: Utwórz indeks

en: The index could not be enabled. Check the logs for details.
pl: Indeks nie mógł zostać włączony. Sprawdź logi aby uzyskać więcej szczegółów.

en: Index now
pl: Indeksuj teraz

en: Couldn't index items. Check the logs for details.
pl: Nie można zindeksować zawartości. Sprawdź zapis dziennika.

en: The index was successfully cleared.
pl: Indeks został wyczyszczony.

en: @server_name (disabled)
pl: @server_name (wyłączony)

en: The search index was successfully edited.
pl: Indeks wyszukiwarki został zmodyfikowany pomyślnie.

en: Enabled processors
pl: Włączone procesory

en: Select fields to index
pl: Wybierz pola do indeksowania

en: Add fields
pl: Dodaj pola

en: The available fields were successfully changed.
pl: Dostępne pola zostały pomyślnie zmienione.

en: Do you really want to disable this server?
pl: Czy chcesz wyłączyć ten serwer?

en: The server was successfully deleted.
pl: Serwer został usunięty.

en: Do you really want to disable this index?
pl: Czy chcesz wyłączyć ten indeks?

en: The index has been successfully deleted.
pl: Indeks został usunięty.

en: Administer Search API
pl: Administrowanie Search API

en: Create and configure Search API servers and indexes.
pl: Utwórz i konfiguruj serwery oraz indeksy Search API.

en: Search server
pl: Serwer wyszukiwania

en: The primary identifier for a server.
pl: Główny identyfikator dla serwera.

en: The displayed name for a server.
pl: Wyświetlana nazwa serwera.

en: The displayed description for a server.
pl: Wyświetlany opis serwera.

en: The ID of the service class to use for this server.
pl: Numer ID klasy usługi używany dla tego serwera.

en: A flag indicating whether the server is enabled.
pl: Flaga oznacza dostepność serwera.

en: Adds the item's URL to the indexed data.
pl: Dodaje URL pozycji do indeksowanych danych.

en: Ignore case
pl: Ignoruj rozmiar litery

en: Fulltext
pl: Pełny tekst

en: Create and configure search engines.
pl: Utwórz i skonfiguruj silnik wyszukiwania.

en: Create a new search server.
pl: Utwórz nowy serwer wyszukiwania.

en: Create a new search index.
pl: Utwórz nowy indeks wyszukiwania.

en: View server details.
pl: Zobacz szczegóły serwera.

en: Edit server details.
pl: Edytuj szczegóły serwera.

en: View index
pl: Zobacz indeks

en: View index details.
pl: Szczegóły indeksu.

en: Edit index settings.
pl: Edytuj ustawienia indeksu.

en: Select indexed fields.
pl: Wybierz pola indeksowane.

en: Delete index.
pl: Usuń index.

en: Cannot search on a disabled index.
pl: Nie można przeszukiwać wyłączonego indeksu

en: Whitespace characters
pl: Białe znaki

en: Ignorable characters
pl: Znaki ignorowane

en: Index title attribute
pl: Indeksuj atrybut title

en: If set, the contents of title attributes will be indexed.
pl: Jeśli ustawiono, zawartość atrybutów tytułu zostanie zaindeksowana.

en: Index alt attribute
pl: Indeksuj atrybut alt

en: Can't search an index which hasn't got any fields defined.
pl: Nie można przeszukiwać indeksu, który nie posiada żadnych zdefiniowanych pól.

en: Can't search a disabled index.
pl: Nie można przeszukiwać wyłączonego indeksu

en: Direct query
pl: Zapytanie bezpośrednie

en: - Use default -
pl: - Użyj domyślnych -

en: Disable server @name
pl: Wyłącz serwer @name

en: Delete server @name
pl: Usuń serwer @name

en: Disable index @name
pl: Wyłącz indeks @name

en: Delete index @name
pl: Usuń indeks @name

en: New field name
pl: Nazwa nowego pola

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: Display for searches
pl: Wyświetl dla przeszukiwań

en: Use the %name search index for filtering and retrieving data.
pl: Używaj indeksu wyszukiwania %name do filtorowania i pobierania danych.

en: The entity's ID.
pl: Numer ID encji.

en: The relevance of this search result with respect to the query.
pl: Związek tego wyniku wyszukiwania w odniesieniu do zapytania.

en: Fulltext search
pl: Wyszukiwanie pełnotekstowe

en: Search several or all fulltext fields at once.
pl: Przeszukiwanie kilku lub wszystkich pól tekstowych jednocześnie.

en: Search API Query
pl: Zapytanie Search API

en: Query will be generated and run using the Search API.
pl: Zapytanie zostanie wygenerowane i uruchomione za pomocą Search API.

en: doesn't contain
pl: nie zawiera

en: Data alterations
pl: Modyfikacja danych

en: Enabled data alterations
pl: Włączone modyfikacje danych

en: Data alteration processing order
pl: Kolejność modyfikowania danych

en: The internally used machine name for a server.
pl: Nazwa wewnętrzna serwera

en: Server ID
pl: ID serwera

en: Default node index
pl: Domyślny ideks węzła

en: (No information available)
pl: (Brak dostępnych informacji)

en: Date year range must be in the format -9:+9, 2005:2010, -9:2010, or 2005:+9
pl: Format zakresu lat musi mieć postać:  -9:+9, 2005:2010, -9:2010, lub 2005:+9

en: Display error message
pl: Wyświetl komunikat błędu

en: Hide block
pl: Ukryj blok

en: The index was successfully created. Please set up its indexed fields now.
pl: Indeks został utworzony pomyślnie. Teraz ustaw jego indeksowane pola.

en: Complete entity view
pl: Pełny widok encji

en: Bundle filter
pl: Filtr zestawów

en: Facets block
pl: Blok fasety

en: Display facets for this search as a block anywhere on the site.
pl: Wyświetl fasety dla tego wyszukiwania w formie bloku w dowolnym miejscu na witrynie.

en: Search page path
pl: Ścieżka strony wyszukiwania

en: Facet field
pl: Pole fasety

en: Use current path
pl: Użyj aktualnej ścieżki

en: Contained fields
pl: Zawarte pola

en: Which items should be indexed?
pl: Które pozycje indeksować?

en: If set, the alternative text of images will be indexed.
pl: Jeśli ustawiono, zostanie zaindeksowany alternatywny tekst obrazków.

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
pl: Jeżeli wybrane, użytkownicy mogą podać wiele wartości w formie 1+2+3 (jako LUB) lub 1,2,3 (jako I).

en: If selected, the numbers entered for the filter will be excluded rather than limiting the view.
pl: Jeżeli wybrane, liczby wpisane do filtra będą wyłączone zamiast ograniczać widok.

en: Add related fields
pl: Dodaj powiązane pola

en: Index items immediately
pl: Indeksuj elementy natychmiast

en: Aggregated fields
pl: Pola agregowane

en: Find similar content.
pl: Znajdź podobną zawartość.

en: Aggregation type
pl: Typ agregacji

en: The Sum aggregation adds the values of all contained fields numerically.
pl: Agregacja sumy dodaje wartości wszystkich zawartych pól w sposób numeryczny.

en: The Count aggregation takes the total number of contained field values as the aggregated field value.
pl: Agregacja liczebności przyjmuje całkowitą liczbę wartości zawartych pól jako wartość pola agregacji.

en: The Maximum aggregation computes the numerically largest contained field value.
pl: Agregacja maksymalna oblicza największą pod względem numerycznym wartość zawartego pola.

en: The Minimum aggregation computes the numerically smallest contained field value.
pl: Agregacja minimalna przelicza najmniejszą numerycznie wartość zawartego pola.

en: The file %uri is not readable or does not exist.
pl: Nie można odczytać pliku %uri lub plik nie istnieje.

en: Fields to run on
pl: Pola, które mają być uruchomione

en: Exclude unpublished nodes
pl: Wykluczanie nieopublikowanych węzłów

en: Date selection form element
pl: Element do wyboru daty

en: Entity types
pl: Typy encji

en: Is empty
pl: Jest puste

en: Is not empty
pl: Nie jest pusty

en: Do not write to this index or track the status of items in this index.
pl: Nie dopisuj niczego do tego indeksu, ani nie śledź elementów w tym indeksie.

en: The type of items stored in this index.
pl: Typ danych zapisanych w tym indeksie.

en: Index hierarchy
pl: Hierarchia indeksu

en: Language control
pl: Kontrola języka

en: Search service: @name
pl: Usługa wyszukiwania: @name

en: Filter by @type.
pl: Filtruj według @type.

en: Since this index is at the moment disabled, no facets can be activated.
pl: Ponieważ indeks jest w tej chwili wyłączony, nie można aktywować żadnych fasetów.

en: Integrate the Search API with the Facet API to provide facetted searches.
pl: Zintegruj Search API z Facet API, aby zapewnić wyszukiwania fasetowe.

en: Bypass access checks
pl: Omiń sprawdzanie dostępu

en: Hierarchical fields
pl: Pola hierarchiczne

en: All but those from one of the selected bundles
pl: Wszystkie oprócz tych z jednej z wybranych pakietów

en: Only those from the selected bundles
pl: Tylko te z wybranych pakietów

en: Language field
pl: Pole języka

en: Indexed languages
pl: Zindeksowane języki

en: Node access information
pl: Informacje dostępu do węzła

en: Data needed to apply node access.
pl: Dane niezbędne do stosowania dostępu do zawartości.

en: Unknown parse mode: @mode.
pl: Nieznany tryb parsowania: @mode.

en: List additional actions
pl: Pokaż dodatkowe kolumny

en: Number of items to index
pl: Ilość pozycji do zindeksowania

en: The item to index.
pl: Element do indeksowania.

en: Index an entity
pl: Zindeksuj encję

en: Indexing items
pl: Indeksowanie pozycji

en: This processor will make searches insensitive to accents and other non-ASCII characters.
pl: Ten proces spowoduje, że wyszukiwania nie będą rozróźniały akcentów i innych znaków kodu ASCII.

en: Parse mode
pl: Tryb parsowania

en: Highlighting
pl: Podświetlenie

en: Adds highlighting for search results.
pl: Dodaj podświetlenie do wyników wyszukiwania.
