Search API (7.x-1.25) - en to vi translation catalogue (110 entries)

en: Save configuration
vi: Lưu cấu hình

en: enabled
vi: bật

en: enable
vi: bật

en: Status
vi: Trạng thái

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: Value
vi: Giá trị

en: Is
vi: Là

en: Type
vi: Kiểu

en: List
vi: Danh sách

en: disabled
vi: tắt

en: Description
vi: Mô tả

en: Enable
vi: Bật

en: Disable
vi: Tắt

en: Disabled
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: Overview
vi: Tổng quan

en: Edit
vi: Sửa

en: Date
vi: Ngày tháng

en: Search
vi: Tìm kiếm

en: None
vi: Không có

en: none
vi: không có

en: Name
vi: Tên

en: Field
vi: Trường

en: Label
vi: Nhãn

en: True
vi: Đúng

en: False
vi: Sai

en: Default
vi: Mặc định

en: View
vi: Xem

en: Total
vi: Tổng

en: ID
vi: Mã

en: All
vi: Tất cả

en: Date format
vi: Định dạng ngày

en: Always
vi: Luôn luôn

en: Never
vi: Không bao giờ

en: Custom
vi: Tùy chỉnh

en: Roles
vi: Vai trò

en: Fields
vi: Các trường

en: Is less than
vi: Nhỏ hơn

en: Is less than or equal to
vi: Nhỏ hơn hoặc bằng

en: Is equal to
vi: Bằng

en: Is greater than or equal to
vi: Lớn hơn hoặc bằng

en: Is greater than
vi: Lớn hơn

en: Is not equal to
vi: Khác

en: Count
vi: Số lượng

en: Overridden
vi: Đã ghi đè

en: Maximum
vi: Tối đa

en: Processors
vi: Bộ xử lí

en: Transliteration
vi: Chuyển chữ

en: Configuration
vi: Cấu hình

en: String
vi: Chuỗi

en: Last
vi: Cuối

en: Save changes
vi: Lưu các thay đổi

en: Anonymous
vi: Ẩn danh

en: Operator
vi: Toán tử

en: Filters
vi: Các bộ lọc

en: Integer
vi: Số nguyên

en: false
vi: sai

en: true
vi: đúng

en: Save settings
vi: Lưu các thiết lập

en: Duration
vi: Thời lượng

en: First
vi: Đầu tiên

en: Limit
vi: Giới hạn

en: Fixed
vi: Cố định

en: Revert
vi: Trở lại

en: any
vi: bất kì

en: Days
vi: Ngày

en: Hours
vi: Giờ

en: Seconds
vi: Giây

en: Minutes
vi: Phút

en: Read only
vi: Chỉ được đọc

en: disable
vi: tắt

en: @min and @max
vi: @min và @max

en: Remove field
vi: Gỡ bỏ trường

en: Decimal
vi: Thập phân

en: Minimum
vi: Tối thiểu

en: Index
vi: Chỉ mục

en: Exceptions
vi: Ngoại lệ

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
vi: Bạn phải kèm ít nhất một từ khóa có @count ký tự hoặc nhiều hơn.

en: Server
vi: Máy chủ

en: Language neutral
vi: Ngôn ngữ trung lập

en: contains
vi: chứa

en: Machine name
vi: Tên nội bộ

en: Add new field
vi: Thêm trường dữ liệu mới

en: Is not one of
vi: Không là một trong

en: Autocomplete
vi: Tự động điền nốt

en: Boolean
vi: Kiểu Bool

en: Is one of
vi: Là một trong

en: Search index
vi: Chỉ mục tìm kiếm

en: Display all values
vi: Trình bày tất cả các giá trị

en: Display empty text
vi: Trình bày chuỗi trắng

en: Provide default argument
vi: Cung cấp tham số mặc định

en: exposed
vi: đã trình bày

en: Limit list to selected items
vi: Giới hạn danh sách trong các mục đã chọn

en: Is all of
vi: Là tất cả của

en: Is between
vi: Nằm trong

en: between
vi: nằm ngoài

en: Is not between
vi: nằm ngoài

en: not between
vi: nằm ngoài

en: Min
vi: Tối thiểu

en: And max
vi: Và tối đa

en: And
vi: Và

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
vi[0]: Không thể tìm người dùng: @users

en: HTML filter
vi: Bộ lọc HTML

en: Indexed
vi: Đánh chỉ mục

en: New field
vi: Trường dữ liệu mới

en: New field name
vi: Tên của trường mới

en: View mode
vi: Chế độ hiển thị
