Search API (7.x-1.30) - en to nn translation catalogue (50 entries)

en: Save configuration
nn: Lagre oppsett

en: enabled
nn: aktivert

en: Delete
nn: Slett

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Is
nn: Er

en: List
nn: Liste

en: disabled
nn: gjer utilgjengeleg

en: Description
nn: Beskriving

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Overview
nn: Oversikt

en: Edit
nn: Rediger

en: Date
nn: Dato

en: Search
nn: Søk

en: None
nn: Ingen

en: none
nn: ingen

en: Name
nn: Namn

en: Field
nn: Felt

en: Label
nn: Etikett

en: Default
nn: Standard

en: View
nn: Sjå på

en: All
nn: Alle

en: Date format
nn: Datoformat

en: Never
nn: Aldri

en: Custom
nn: Tilpassa

en: Roles
nn: Roller

en: Fields
nn: Felt

en: Is less than or equal to
nn: Er mindre enn eller lik

en: Is equal to
nn: Er lik

en: Is greater than or equal to
nn: Er større enn eller lik

en: Is not equal to
nn: Er ulik

en: Configuration
nn: Oppsett

en: String
nn: Streng

en: Save changes
nn: Lagre endringar

en: Anonymous
nn: Anonym

en: Filters
nn: Filter

en: Integer
nn: Heiltal

en: Save settings
nn: Lagre innstillingar

en: Read only
nn: Berre les

en: disable
nn: deaktiver

en: Index
nn: Indeks

en: Language neutral
nn: Språknøytral

en: contains
nn: inneheld

en: Machine name
nn: Datamaskinnamn

en: Add new field
nn: Legg til eit nytt felt

en: Search index
nn: Søkeindeks

en: HTML filter
nn: HTML-filter

en: New field name
nn: Nytt feltnamn
