Search API (7.x-1.9) - en to is translation catalogue (75 entries)

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: enabled
is: virkt

en: enable
is: virkja

en: delete
is: eyða

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Value
is: Gildi

en: Is
is: Er

en: Type
is: Gerð

en: disabled
is: óvirkt

en: Description
is: Lýsing

en: Enable
is: Virkja

en: Disable
is: Afvirkja

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Overview
is: Yfirlit

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Search
is: Leit

en: None
is: Engin

en: default
is: sjálfgefið

en: none
is: engin

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: Field
is: Svæði

en: True
is: Rétt

en: False
is: Rangt

en: Default
is: Sjálfgefið

en: View
is: Skoða

en: Clear index
is: Hreinsa orðalista

en: Advanced settings
is: Ítarlegar stillingar

en: ID
is: Kenni

en: Exclude
is: Skilja eftir

en: All
is: Allt

en: Module
is: Eining

en: Always
is: Alltaf

en: Never
is: Aldrei

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Roles
is: Hlutverk

en: Fields
is: Svæði

en: Is not
is: Er ekki

en: Is less than
is: Er minna en

en: Is less than or equal to
is: Er minna en eða jafnt og

en: Is equal to
is: Er jafnt

en: Is greater than or equal to
is: Er stærra en eða jafnt og

en: Is greater than
is: Er stærra en

en: Is not equal to
is: Er ekki jafnt

en: Overridden
is: Yfirritað

en: Unlimited
is: Ótakmarkað

en: String
is: Strengur

en: Save changes
is: Vista breytingar

en: Anonymous
is: Nafnlaus

en: Integer
is: Heiltala

en: Save settings
is: Vista stillingar

en: First
is: Fyrsta

en: Workflow
is: Vinnuflæði

en: revert
is: bakfæra

en: Read only
is: Ritvarið

en: disable
is: afvirkja

en: Language neutral
is: Tungumál hlutlaust

en: contains
is: inniheldur

en: Is not one of
is: Er ekki eitt af

en: Autocomplete
is: Sjálfvirk útfylling

en: Is one of
is: Er eitt af

en: Is all of
is: Er allt af

en: Is none of
is: Er ekkert af

en: Dropdown
is: Fellivalslisti

en: Show hierarchy in dropdown
is: Sýna stigskiptingu í fellivalslista

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
is[0]: Gat ekki fundið notanda: @users
is[1]: Gat ekki fundið notendur: @users

en: HTML filter
is: HTML sía

en: - Use default -
is: - Nota sjálfgefið -
