Search API Database Search (7.x-1.0-rc2) - en to ru translation catalogue (7 entries)

en: Search
ru: Поиск

en: Database
ru: База данных

en: Minimum word length
ru: Минимальная длина слова

en: Autocomplete settings
ru: Настройки автодополнения

en: The minimum number of characters a word must consist of to be indexed.
ru: В слове должно содержаться минимальное количество символов чтобы быть проиндексированным.

en: No valid search keys were present in the query.
ru: В запросе не было ни одного допустимого ключевого слова.

en: Database service
ru: Сервис базы данных
