Search API Elasticsearch (7.x-1.0-alpha2) - en to eu translation catalogue (17 entries)

en: enable
eu: gaitu

en: Status
eu: Egoera

en: Submit
eu: Bidali

en: Description
eu: Azalpena

en: Log
eu: Log-a

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Search
eu: Bilatu

en: Port
eu: Ataka

en: Standard
eu: Estandar

en: Read only
eu: Irakurtzeko soilik

en: disable
eu: ezgaitu

en: Analysis
eu: Analisia

en: Simple
eu: Sinplea

en: Keyword
eu: Gako-hitza

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: Flags
eu: Banderak
