Search API Elasticsearch (7.x-1.0-alpha2) - en to ru translation catalogue (28 entries)

en: enable
ru: включить

en: Status
ru: Статус

en: Submit
ru: Отправить

en: Description
ru: Описание

en: Log
ru: Журнал

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Search
ru: Поиск

en: Host
ru: Хост

en: Pattern
ru: Шаблон

en: Port
ru: Порт

en: Stop
ru: Остановить

en: Standard
ru: Стандарт

en: Read only
ru: Только чтение

en: disable
ru: отключить

en: Analysis
ru: Анализ

en: Stopwords
ru: Стоп-слова

en: Simple
ru: Простой

en: Server
ru: Сервер

en: Keyword
ru: Ключевое слово

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Item type
ru: Тип элемента

en: Flags
ru: Флаги

en: Configuration status
ru: Состояние конфигурации

en: Lowercase
ru: Нижний регистр

en: Index options
ru: Настройки индексирования

en: The library was correctly installed.
ru: Библиотека была установлена корректно.

en: The library was not correctly installed. Please see INSTALL.txt for instructions.
ru: Библиотека была установлена не корректно. Пожалуйста смотрите INSTALL.txt для инструкций.
