Search API Elasticsearch (7.x-1.0-alpha3) - en to ast translation catalogue (11 entries)

en: enable
ast: activar

en: Status
ast: Estáu

en: Submit
ast: Unviar

en: Description
ast: Descripción

en: Log
ast: Rexistru

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Search
ast: Guetar

en: Host
ast: Sirvidor

en: Port
ast: Puertu

en: Standard
ast: Estándar
