Search API Elasticsearch (7.x-1.0-alpha3) - en to bo translation catalogue (17 entries)

en: enable
bo: ནུས་ཡོད་བཟོ་བ

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Submit
bo: ཡར་སྤྲོད

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: Search
bo: འཚོལ

en: Host
bo: རྩ་འཛུགས་གནས

en: Port
bo: འཇུག་སྣེ

en: Standard
bo: ཚད་ལྡན

en: Read only
bo: ལྟ་ཀློག་ཁོ་ན

en: disable
bo: ནུས་མེད་དུ་སྒྱུར

en: Simple
bo: སྤྱི་བཏང

en: Server
bo: ཞབས་ཞུ་བ

en: Keyword
bo: གནད་ཚིག

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: Lowercase
bo: ཆུང་བྲིས
