Search API Elasticsearch (7.x-1.0-alpha3) - en to da translation catalogue (17 entries)

en: enable
da: aktiver

en: Submit
da: Indsend

en: Description
da: Beskrivelse

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Search
da: Søg

en: Host
da: Værtsnavn

en: Pattern
da: Mønster

en: Read only
da: Læse

en: disable
da: deaktivér

en: Analysis
da: Analyse

en: Stopwords
da: Stopord

en: Simple
da: Simpel

en: Keyword
da: Nøgleord

en: Machine name
da: Internt navn

en: Flags
da: Flag

en: Lowercase
da: Minuskler
