Search API Elasticsearch (7.x-1.0-alpha3) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: enable
id: hidupkan

en: Submit
id: Kirim

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Search
id: Pencarian

en: Pattern
id: Pola

en: Standard
id: Standar

en: Read only
id: Baca saja

en: disable
id: dimatikan

en: Analysis
id: Analisa

en: Keyword
id: Kata Kunci

en: Machine name
id: Nama mesin
