Search API Elasticsearch (7.x-1.0-alpha3) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: enable
it: attiva

en: Status
it: Stato

en: Submit
it: Invia

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Search
it: Cerca

en: Pattern
it: Modello

en: Port
it: Porta

en: Read only
it: Sola lettura

en: disable
it: disattiva

en: Analysis
it: Analisi

en: Simple
it: Semplice

en: Keyword
it: Parola chiave

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Flags
it: Contrassegni
