Search API Elasticsearch (7.x-1.0-alpha3) - en to kn translation catalogue (18 entries)

en: enable
kn: ಶಕ್ತ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Host
kn: ಅತಿಥೇಯ

en: Pattern
kn: ವಿನ್ಯಾಸ

en: Port
kn: ಸಂಪರ್ಕ ಸ್ಥಾನ

en: Stop
kn: ನಿಲ್ಲಿಸು

en: Standard
kn: ಶಿಷ್ಟ

en: Read only
kn: ಓದಲು ಮಾತ್ರ

en: disable
kn: ಅಶಕ್ತ

en: Simple
kn: ಸರಳ

en: Server
kn: ಪರಿಚಾರಕ

en: Keyword
kn: ಮುಖ್ಯಪದ

en: Flags
kn: ವೇಗ
