Search API Elasticsearch (7.x-1.0-alpha3) - en to ku translation catalogue (11 entries)

en: enable
ku: چالاک کردن

en: Status
ku: ڕەوش

en: Submit
ku: بنێرە

en: Description
ku: دەربارە

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Search
ku: گەڕان

en: Port
ku: دەروازە

en: Standard
ku: ستاندارد

en: Read only
ku: تەنها خوێندنەوە

en: disable
ku: ناچالاک بکە
