Search API Elasticsearch (7.x-1.0-alpha4) - en to hu translation catalogue (22 entries)

en: enable
hu: engedélyezés

en: Status
hu: Állapot

en: Submit
hu: Beküldés

en: Description
hu: Leírás

en: Log
hu: Napló

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Search
hu: Keresés

en: Host
hu: Kiszolgálónév

en: Pattern
hu: Minta

en: Standard
hu: Általános

en: Read only
hu: Csak olvasható

en: disable
hu: letiltás

en: Analysis
hu: Elemzés

en: Simple
hu: Egyszerű

en: Server
hu: Kiszolgáló

en: Keyword
hu: Kulcsszó

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Flags
hu: Jelölők

en: Configuration status
hu: Beállítás állapota

en: Lowercase
hu: Kisbetűs

en: Index options
hu: Index lehetőségei
