Search API Elasticsearch (7.x-1.0-alpha4) - en to hy translation catalogue (11 entries)

en: enable
hy: ակտիվացնել

en: Status
hy: Կարգավիճակ

en: Submit
hy: Կիրառել

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Disabled
hy: Անջատված է

en: Enabled
hy: Ակտիվացված է

en: Search
hy: Որոնել

en: Host
hy: Հոսթ

en: Port
hy: Պորտ

en: Standard
hy: Ստանդարտ

en: Machine name
hy: Մեքենայական անվանում
