Search API Elasticsearch (7.x-1.0-alpha4) - en to ja translation catalogue (21 entries)

en: enable
ja: 有効化

en: Status
ja: 状態

en: Submit
ja: 送信

en: Description
ja: 説明

en: Log
ja: ログ

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Search
ja: 検索

en: Host
ja: ホスト

en: Pattern
ja: パターン

en: Port
ja: ポート

en: Stop
ja: 停止

en: Standard
ja: 標準

en: Read only
ja: 表示のみ

en: disable
ja: 無効

en: Analysis
ja: 解析

en: Simple
ja: 簡単

en: Server
ja: サーバー

en: Keyword
ja: キーワード

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Lowercase
ja: 小文字
