Search API Elasticsearch (7.x-1.0-alpha4) - en to oc translation catalogue (17 entries)

en: enable
oc: activar

en: Status
oc: Estatut

en: Submit
oc: Sometre

en: Description
oc: Descripcion

en: Log
oc: Jornal

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Search
oc: Recercar

en: Host
oc: Òste

en: Pattern
oc: Motiu

en: Port
oc: Pòrt

en: Standard
oc: Estandard

en: Read only
oc: Lectura unicament

en: disable
oc: desactivar

en: Keyword
oc: Mot clau

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Lowercase
oc: Minusculas
