Search API Elasticsearch (7.x-1.0-alpha5) - en to fr translation catalogue (24 entries)

en: enable
fr: activer

en: Status
fr: État

en: Submit
fr: Soumettre

en: Log
fr: Journal

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Search
fr: Rechercher

en: Host
fr: Hôte

en: Pattern
fr: Motif

en: Read only
fr: Lecture uniquement

en: disable
fr: désactiver

en: Analysis
fr: Analyse

en: Stopwords
fr: Mots à exclure

en: Server
fr: Serveur

en: Keyword
fr: Mot-clé

en: Machine name
fr: Nom système

en: Item type
fr: Type d'élément

en: Configuration status
fr: Statut de configuration

en: Lowercase
fr: Minuscules

en: Index options
fr: Options de l'index

en: Don't index during cron runs
fr: Ne pas indexer pendant la tâche planifiée (cron)

en: The library was correctly installed.
fr: La bibliothèque a été installée correctement.

en: The library was not correctly installed. Please see INSTALL.txt for instructions.
fr: La bibliothèque n'a pas été installée correctement. Consultez INSTALL.txt pour les instructions.

en: This index is read-only.
fr: Cet index est en lecture seule.
