Search API Elasticsearch (7.x-1.0-alpha5) - en to km translation catalogue (14 entries)

en: enable
km: បើក

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Submit
km: ដាក់​ស្នើ

en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: Log
km: កំណត់ហេតុ

en: Disabled
km: បាន​បិទ

en: Enabled
km: បាន​បើក

en: Search
km: ស្វែងរក

en: Host
km: ម៉ាស៊ីន

en: Port
km: ច្រក

en: Standard
km: ស្តង់ដារ

en: Read only
km: បាន​តែ​អាន

en: disable
km: បិទ

en: Machine name
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន
