Search API Elasticsearch (7.x-1.0-alpha5) - en to lv translation catalogue (17 entries)

en: enable
lv: ieslēgt

en: Status
lv: Statuss

en: Submit
lv: Apstiprināt

en: Description
lv: Apraksts

en: Log
lv: Žurnāls

en: Disabled
lv: Atspējots

en: Enabled
lv: Iespējots

en: Search
lv: Meklēt

en: Host
lv: Serveris

en: Pattern
lv: Modelis

en: Port
lv: Ports

en: Standard
lv: Standarta

en: Read only
lv: Tikai lasāms

en: disable
lv: izslēgt

en: Analysis
lv: Analīze

en: Keyword
lv: Atslēgvārds

en: Machine name
lv: Mašīnvārds
