Search API Elasticsearch (7.x-1.0-alpha5) - en to nl translation catalogue (17 entries)

en: enable
nl: inschakelen

en: Submit
nl: Indienen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Search
nl: Zoeken

en: Pattern
nl: Patroon

en: Port
nl: Poort

en: Standard
nl: Standaard

en: Read only
nl: Alleen lezen

en: disable
nl: uitschakelen

en: Analysis
nl: Analyse

en: Simple
nl: Eenvoudig

en: Keyword
nl: Trefwoord

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Lowercase
nl: Kleine letter

en: Whitespace
nl: Witruimte
