Search API Elasticsearch (7.x-1.0-alpha6) - en to bn translation catalogue (10 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Host
bn: হোস্ট

en: Port
bn: পোর্ট

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
