Search API Elasticsearch (7.x-1.0-alpha6) - en to es translation catalogue (29 entries)

en: enable
es: activar

en: Status
es: Estado

en: Submit
es: Enviar

en: Username
es: Nombre de usuario

en: Description
es: Descripción

en: Log
es: Registro

en: Disabled
es: Desactivado

en: Enabled
es: Activado

en: Search
es: Buscar

en: Password
es: Contraseña

en: Host
es: Servidor

en: Pattern
es: Patrón

en: Port
es: Puerto

en: Stop
es: Detener

en: Standard
es: Estándar

en: Read only
es: Sólo lectura

en: disable
es: desactivar

en: Analysis
es: Análisis

en: Server
es: Servidor

en: Keyword
es: Clave

en: Machine name
es: Nombre de sistema

en: Item type
es: Tipo de elemento

en: Flags
es: Marcas

en: Configuration status
es: Estado de configuración

en: Lowercase
es: Minúsculas

en: Index options
es: Opciones de índice

en: Don't index during cron runs
es: No indexar durante las ejecuciones de cron.

en: The library was correctly installed.
es: la biblioteca se instaló correctamente.

en: HTTP Basic Authentication
es: Identificación HTTP básica
