Search API Elasticsearch (7.x-1.0-alpha6) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: enable
hi: सक्षम

en: Status
hi: अवस्था

en: Submit
hi: जमा करें

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Description
hi: उल्लेख

en: Log
hi: गतिविधि संदेश

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Search
hi: खोज

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Host
hi: होस्ट

en: Pattern
hi: नमूना

en: Port
hi: पोर्ट

en: Standard
hi: मानक

en: Read only
hi: सिर्फ़ पढ़े

en: disable
hi: अक्षम करना

en: Analysis
hi: विश्लेषण

en: Machine name
hi: मशीन नाम
