Search API Elasticsearch (7.x-1.0-alpha6) - en to ro translation catalogue (17 entries)

en: enable
ro: activare

en: Status
ro: Stare

en: Submit
ro: Trimite

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Description
ro: Descriere

en: Log
ro: Jurnal

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Search
ro: Căutare

en: Password
ro: Parolă

en: Host
ro: Gazdă

en: Pattern
ro: Model

en: Read only
ro: Numai citire

en: disable
ro: dezactivare

en: Analysis
ro: Analiză

en: Keyword
ro: Cuvânt cheie

en: Machine name
ro: Numele mașinii
