Search API Elasticsearch (7.x-1.0-alpha6) - en to th translation catalogue (17 entries)

en: enable
th: เปิดใช้งาน

en: Status
th: สถานะ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Log
th: บันทึกข้อความ

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Search
th: ค้นหา

en: Password
th: รหัสผ่าน

en: Host
th: โฮสต์

en: Pattern
th: รูปแบบของ

en: Port
th: พอร์ต

en: Standard
th: มาตรฐาน

en: Read only
th: อ่านอย่างเดียว

en: Keyword
th: คำค้นหา

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง
