Search API Elasticsearch (7.x-1.0-alpha6) - en to tr translation catalogue (21 entries)

en: enable
tr: etkinleştir

en: Status
tr: Durum

en: Submit
tr: Gönder

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Description
tr: Açıklama

en: Log
tr: Günlük kayıtları

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Search
tr: Ara

en: Password
tr: Parola

en: Host
tr: Sunucu

en: Pattern
tr: Örüntü

en: Standard
tr: Standart

en: Read only
tr: Sadece okunur

en: disable
tr: devre dışı bırak

en: Analysis
tr: Analiz

en: Simple
tr: Basit

en: Keyword
tr: Anahtar kelime

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Flags
tr: İşaretler (Flags)

en: HTTP Basic Authentication
tr: HTTP Temel Kimlik Doğrulaması
