Search API Elasticsearch (7.x-1.0-alpha6) - en to vi translation catalogue (22 entries)

en: enable
vi: bật

en: Status
vi: Trạng thái

en: Submit
vi: Gửi đi

en: Username
vi: Tên người dùng

en: Description
vi: Mô tả

en: Log
vi: Bản ghi

en: Disabled
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: Search
vi: Tìm kiếm

en: Password
vi: Mật khẩu

en: Pattern
vi: Mẫu

en: Port
vi: Cổng

en: Stop
vi: Dừng

en: Standard
vi: Tiêu chuẩn

en: Read only
vi: Chỉ được đọc

en: disable
vi: tắt

en: Analysis
vi: Phân tích

en: Simple
vi: Đơn giản

en: Server
vi: Máy chủ

en: Keyword
vi: Từ khóa

en: Machine name
vi: Tên nội bộ

en: Flags
vi: Cờ
