Search API Elasticsearch (7.x-1.0-alpha8) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: enable
pt: ativar

en: Status
pt: Estado

en: Submit
pt: Enviar

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Description
pt: Descrição

en: Log
pt: Registo

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Search
pt: Pesquisar

en: Password
pt: Senha

en: Host
pt: Servidor

en: Pattern
pt: Padrão

en: Port
pt: Porta

en: Standard
pt: Padrão

en: Read only
pt: Só de leitura

en: disable
pt: desactivar

en: Analysis
pt: Análise

en: Stopwords
pt: Palavras-chave

en: Simple
pt: Simples

en: Server
pt: Servidor

en: Keyword
pt: Palavra-chave

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Item type
pt: Tipo de item

en: Flags
pt: Sinalizadores

en: Lowercase
pt: Minúsculas

en: HTTP Basic Authentication
pt: Autenticação Básica HTTP
