Search API Federated Solr (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Username
it: Nome utente

en: Search
it: Cerca

en: None
it: Nessuno

en: Label
it: Etichetta

en: Data type
it: Tipo di dato

en: Tokens
it: Token

en: Enter the terms you wish to search for.
it: Inserisci i termini da cercare.

en: Remove field
it: Rimuovi campi

en: More information
it: Maggiori informazioni

en: Usage
it: Utilizzo

en: About
it: Informazioni

en: New field
it: Nuovo campo

en: Machine Name
it: Nome ad uso interno

en: No results text
it: Testo per Nessun risultato

en: %name: may not be longer than @max characters.
it: %name: non può essere più lungo di @max caratteri.
