Search API Federated Solr (7.x-2.6) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Username
pt: Nome de usuário

en: URLs
pt: URL

en: Search
pt: Buscar

en: None
pt: Nenhum

en: Password
pt: Senha

en: Label
pt: Rótulo

en: Data type
pt: Tipo de dado

en: Enter the terms you wish to search for.
pt: Digite os termos que você deseja procurar.

en: Remove field
pt: Remover campo

en: About
pt: Sobre

en: Number of results
pt: Número de resultados

en: New field
pt: Novo campo

en: Canonical URL
pt: URL canônica

en: Machine Name
pt: Nome de Máquina

en: No results text
pt: Sem resultados de texto

en: @name (@machine_name)
pt: @name ( @machine_name )

en: %name: may not be longer than @max characters.
pt: %name: não pode ser maior que @max caracteres.
