Search API Federated Solr (7.x-2.6) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: Username
id: Nama pengguna

en: Search
id: Pencarian

en: None
id: Tiada

en: Password
id: Sandi

en: Data type
id: Jenis data

en: Tokens
id: Token

en: Enter the terms you wish to search for.
id: Masukkan istilah yang ingin anda cari.

en: Remove field
id: Hapus bidang

en: About
id: Tentang

en: Number of results
id: Jumlah hasil

en: Machine Name
id: Nama Mesin

en: No results text
id: Teks tidak ada hasil

en: %name: may not be longer than @max characters.
id: %name: tidak boleh lebih panjang dari @max karakter.
