Search API Federated Solr (7.x-3.0) - en to de translation catalogue (18 entries)

en: Username
de: Benutzername

en: Search
de: Suche

en: None
de: Keine

en: Password
de: Passwort

en: Label
de: Beschriftung

en: Data type
de: Datentyp

en: Site Name
de: Name der Website

en: Enter the terms you wish to search for.
de: Die Begriffe eingeben, nach denen gesucht werden soll.

en: Remove field
de: Feld löschen

en: About
de: Über

en: Number of results
de: Anzahl der Ergebnisse

en: New field
de: Neues Feld

en: Canonical URL
de: Kanonische URL

en: Machine Name
de: Systemname

en: Date filter
de: Datumsfilter

en: No results text
de: Text für keine Ergebnisse

en: Search API index
de: Search-API-Index

en: %name: may not be longer than @max characters.
de: %name: darf nicht länger sein als @max Zeichen.
