Search API Federated Solr (7.x-3.1) - en to nl translation catalogue (16 entries)

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: URLs
nl: URL's

en: Search
nl: Zoeken

en: None
nl: Geen

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Data type
nl: Gegevenssoort

en: Site Name
nl: Sitenaam

en: Enter the terms you wish to search for.
nl: Geef de woorden op waarnaar u wilt zoeken.

en: Remove field
nl: Veld verwijderen

en: About
nl: Over

en: Number of results
nl: Aantal resultaten

en: New field
nl: Nieuw veld

en: Canonical URL
nl: Canonical-URL

en: Machine Name
nl: Systeemnaam

en: No results text
nl: Tekst als er geen resultaten zijn

en: %name: may not be longer than @max characters.
nl: %name: mag niet langer zijn dan @max tekens.
