Search API Location (7.x-2.0-beta2) - en to da translation catalogue (16 entries)

en: Search
da: Søg

en: Location
da: Lokation

en: Handler
da: Håndtering

en: Text field
da: Tekstfelt

en: Select
da: Vælg

en: Precision
da: Præcision

en: Distance
da: Afstand

en: Decimal point
da: Decimaltegn

en: Kilometers
da: Kilometer

en: Round
da: Afrund

en: If checked, the number will be rounded.
da: Hvis dette markeres afrundes tallet.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
da: Angive hvor mange decimaler der skal udskrives efter decimaltegnet.

en: What single character to use as a decimal point.
da: Hvilket tegn der bruges som decimaltegn.

en: What single character to use as the thousands separator.
da: Hvilket tegn der bruges som tusindadskiller.

en: Fixed value
da: Fast værdi

en: Thousands marker
da: Tusindadskiller
