Search API Location (7.x-2.0-beta2) - en to he translation catalogue (14 entries)

en: Search
he: חיפוש

en: Location
he: מיקום

en: Text field
he: שדה טקסט

en: Select
he: בחר

en: Precision
he: דיוק

en: Radius
he: רדיוס

en: Decimal point
he: נקודה עשרונית

en: Round
he: עגל

en: If checked, the number will be rounded.
he: אם נבחר, המספר יעוגל.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
he: ציין כמה ספרות אחרי הנקודה להדפיס.

en: What single character to use as a decimal point.
he: התו שיש להשתמש בו כנקודה עשרונית.

en: What single character to use as the thousands separator.
he: תו יחיד שיש להשתמש בו כמפריד אלפים.

en: Select field
he: בחר שדה

en: Fixed value
he: ערך קבוע
