Search API Location (7.x-2.0-beta2) - en to hu translation catalogue (22 entries)

en: Search
hu: Keresés

en: Location
hu: Helyszín

en: Handler
hu: Kezelő

en: Text field
hu: Szövegmező

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Precision
hu: Pontosság

en: Distance
hu: Távolság

en: Miles
hu: Mérföld

en: Radius
hu: Sugár

en: Decimal point
hu: Tizedespont

en: Kilometers
hu: Kilométer

en: radius
hu: sugár

en: Round
hu: Kerekítés

en: If checked, the number will be rounded.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a szám kerekítve lesz.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
hu: Megadható, hogy hány számjegy jelenjen meg a tizedespont után.

en: What single character to use as a decimal point.
hu: Mely karaktert használja tizedespontnak.

en: What single character to use as the thousands separator.
hu: Mely karaktert használja ezres elválasztónak.

en: Distance unit
hu: Távolság mértékegysége

en: Fixed value
hu: Rögzített érték

en: Thousands marker
hu: Ezreselválasztó

en: Geocoder failed due to:
hu: A geokódolás meghiúsult:

en: Geocode was not successful for the following reason:
hu: A geokódolás sikertelen volt a következő ok miatt:
