Search API Location (7.x-2.0-beta2) - en to ro translation catalogue (14 entries)

en: Search
ro: Căutare

en: Location
ro: Locația

en: Handler
ro: Operator

en: Text field
ro: Câmp text

en: Select
ro: Alege

en: Precision
ro: Precizie

en: Decimal point
ro: Separator zecimal

en: Round
ro: Rotunjit

en: If checked, the number will be rounded.
ro: Dacă este bifat, numărul va fi rotunjit.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
ro: Specificați câte zecimale să se afișeze după virgulă.

en: What single character to use as a decimal point.
ro: Ce caracter unic va fi utilizat ca separator zecimal.

en: What single character to use as the thousands separator.
ro: Ce caracter singular va fi utilizat ca separator de mii.

en: Fixed value
ro: Valoare fixă

en: Thousands marker
ro: Separator de mii
