Search API Location (7.x-2.0-beta2) - en to ru translation catalogue (24 entries)

en: Search
ru: Поиск

en: Location
ru: Место

en: Handler
ru: Обработчик

en: Text field
ru: Текстовое поле

en: Select
ru: Выбрать

en: Precision
ru: Точность

en: Distance
ru: Расстояние

en: Miles
ru: Миль

en: Radius
ru: Радиус

en: Decimal point
ru: Десятичная точка

en: Kilometers
ru: километр

en: radius
ru: радиус

en: Round
ru: Округление

en: If checked, the number will be rounded.
ru: Если выбран, число округляется

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
ru: Сколько цифр выводить после десятичной запятой.

en: What single character to use as a decimal point.
ru: Какой символ использовать в качестве десятичной запятой.

en: What single character to use as the thousands separator.
ru: Какой символ использовать в качестве разделителя тысяч.

en: Input method
ru: Метод вывода

en: Select field
ru: Выберите поле

en: Foot
ru: Ступня

en: Yard
ru: Ярд

en: Mile
ru: Миля

en: Fixed value
ru: Фиксированное значение

en: Thousands marker
ru: Разделитель тысяч
