Search API Location (7.x-2.0-beta2) - en to sv translation catalogue (19 entries)

en: Search
sv: Sök

en: Location
sv: Plats

en: Handler
sv: Hanterare

en: Text field
sv: Textfält

en: Select
sv: Välj

en: Distance
sv: Distans

en: Radius
sv: Radie

en: Decimal point
sv: Decimalkomma

en: Kilometers
sv: Kilometer

en: radius
sv: radie

en: Round
sv: Avrundning

en: If checked, the number will be rounded.
sv: Om ikryssad, kommer talet att avrundas.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
sv: Ange hur många siffror som skall skrivas ut efter decimalkommat.

en: What single character to use as a decimal point.
sv: Vilket enskilt tecken att använda som decimalkomma.

en: What single character to use as the thousands separator.
sv: Vilket enskilt tecken att använda som avskiljare för tusental.

en: Select field
sv: Välj fält

en: Distance unit
sv: Avståndsenhet

en: Fixed value
sv: Låst värde

en: Thousands marker
sv: Tusentalsmarkör
