Search API Location (7.x-2.0) - en to bo translation catalogue (12 entries)

en: Search
bo: འཚོལ

en: Location
bo: གནས་ཡུལ

en: Text field
bo: ཡི་གེའི་གནས་ཁོངས

en: Select
bo: གདམ་གསེས

en: Precision
bo: ཞིབ་ཚད

en: Decimal point
bo: སིལ་གྲངས་ཚེག

en: Round
bo: བཞི་དོར་ལྔ་འཕེལ

en: If checked, the number will be rounded.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། གྲངས་ཀ་དེ་བཞི་འདོར་ལྔ་འཕེལ་བྱེད་ངེས།

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
bo: སིལ་གྲངས་ཚེག་རྒྱབ་ཏུ་གྲངས་གནས་ག་ཚོད་འཆར་དགོས་པར་གཏན་ཁེལ་བྱོས།

en: What single character to use as a decimal point.
bo: ཡིག་འབྲུ་རྐྱང་བ་གང་ཞིག་གིས་སིལ་གྲངས་ཀྱི་ཚེག་བྱེད་དགོས།

en: What single character to use as the thousands separator.
bo: ཡིག་འབྲུ་རྐྱང་བ་གང་ཞིག་གིས་དབྱེ་མཚམས་རྟགས་བྱེད་དགོས།

en: Fixed value
bo: གཏན་འཇགས་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས
