Search API Location (7.x-2.0) - en to cy translation catalogue (11 entries)

en: Search
cy: Chwilio

en: Location
cy: Lleoliad

en: Text field
cy: Maes testun

en: Select
cy: Dewis

en: Precision
cy: Trachywiredd

en: Decimal point
cy: Pwynt degol

en: Round
cy: Crwn

en: If checked, the number will be rounded.
cy: Bydd y rhif yn cael ei rowndio os caiff ei wirio

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
cy: Enwi baint o ddigidau i argraffu ar ôl y pwynt degol.

en: What single character to use as a decimal point.
cy: Pa gymeriad sengl i ddefnyddio fel pwynt degolyn.

en: What single character to use as the thousands separator.
cy: Pa cymeriad sengl i'w ddefnyddio fel gwahanydd miloedd.
