Search API Location (7.x-2.0) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: Search
id: Pencarian

en: Location
id: Lokasi

en: Text field
id: Bidang isian teks

en: Select
id: Pilih

en: Precision
id: Ketelitian

en: Decimal point
id: Poin desimal

en: Round
id: Pembulatan

en: If checked, the number will be rounded.
id: Jika dicentang, angka akan dibulatkan.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
id: Tentukan berap digit yang akan dicetak setelah titk desimal.

en: What single character to use as a decimal point.
id: Karakter tunggal apa yang akan digunakan sebagai titik desimal.

en: What single character to use as the thousands separator.
id: Karakter tunggal apa yang akan digunakan sebagai pemisah ribuan

en: Fixed value
id: Nilai tetap

en: Thousands marker
id: Penanda ribuan
