Search API Location (7.x-2.0) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Search
it: Cerca

en: Location
it: Posizione

en: Handler
it: Gestore

en: Text field
it: Campo di testo

en: Select
it: Scegliere

en: Precision
it: Precisione

en: Distance
it: Distanza

en: Miles
it: Miglia

en: Decimal point
it: Virgola decimale

en: Kilometers
it: Chilometri

en: Round
it: Arrotonda

en: If checked, the number will be rounded.
it: Se selezionato, il numero verrà arrotondato.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
it: Specificare quante cifre scrivere dopo la virgola decimale.

en: What single character to use as a decimal point.
it: Il carattere singolo da utilizzare come virgola decimale.

en: What single character to use as the thousands separator.
it: Il carattere singolo da utilizzare come separatore delle migliaia.

en: Distance unit
it: Unità di lunghezza

en: Fixed value
it: Valore fisso

en: Thousands marker
it: Separatore delle migliaia
